PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA
W ŚMIECHOWICACH
ROK SZKOLNY 2023/2024
BEZPIECZNY INTERNET
Laureaci szkolnego konkursu "Bezpieczny Internet"

KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom Filipowi i Ani i dziękujemy Pani Ani Koronie za przygotowanie  do konkursu!
Po raz piąty odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej w Gminie Samborzec. Organizatorami byli Gminny Ośrodek Kultury w Samborcu i ZPO Chobrzany, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Wójt Gminy Samborzec oraz Starosta Powiatu Sandomierskiego.
 Konkurs ma charakter imprezy jednodniowej, a głównym jego celem jest prezentacja umiejętności wokalnych wykonawców, promowanie młodych talentów, motywacja do nauki języka angielskiego poprzez piosenkę. Skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich z terenu gminy Samborzec. W tegorocznej edycji wystąpiło osiemnastu uczestników. 
W kategorii wiekowej IV-VI Filip Bartosik zajął III miejsce. Gratulujemy!

Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły - Ania Broś i Karolina Karasińska wzięły udział w I Konkursie recytatorskim " Słowem malowane: Miłość niejedno ma imię" organizowanym przez Sandomierskie Centrum Kultury. Dziewczynki miały okazję się sprawdzić i podszkolić swoje umiejętności recytatorskie, które obie przejawiają. Gratulujemy i życzymy powodzenia w konkursach, które jeszcze przed Wami.

Z ogromną radością informujemy, iż nasza uczennica Malwina Płaneta z klasy II wzięła udział w XXXIII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim im. Wandy Łyczkowskiej i pomyślnie przeszła etap powiatowy tego konkursu, tym samym zdobywając tytuł finalistki. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. ❤️

Ogólnopolski Plastyczny Konkurs Strażacki

Jednym z organizatorów eliminacji gminnych była Gminna Biblioteka Publiczna w Samborcu. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się prace:
- Zuzanny Papki
- Anny Broś
- Niny Świder
Dodatkowo postanowiono wyróżnić prace Dariusza Ogrodnika - nagroda Zastępcy Wójta Gminy Samborzec 
Wręczenia nagród dokonali Zastępca Wójta pani Ewa Drzaga, Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Samborcu - pan Jacek Jóźwiak , przedstwicielka OSP w Skotnikach - pani Magdalena Piotrowska. Wszystkim nagrodzonym życzymy powodzenia w następnych etapach konkursu!🧑‍🚒🔥🚒

GMINNY KONKURS NA "NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ CHOINKOWĄ"
W siedzibie Gminnej Bibliotece Publicznej w Samborcu dokonano oceny prac dostarczonych na konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Jury nagrodziło
 i wyróżniło prace naszych uczniów:
II kategoria - przedszkolaki i kl. 0 
II miejsce - Marcel Bijak - kl. 0
III kategoria - kl. I - III
wyróżnienie - Kuba Szczygieł - kl.II
IV kategoria - kl. IV - VIII
II miejsce - Nina Świder - kl. VI
III miejsce - Dariusz Ogrodnik - kl. VI
wyróżnienie- Katarzyna Macias kl. V

Gratulujemy uczniom naszej Zeróweczki - Marcelinie Dobek, Marcelowi Bijakowi i Emilowi Paluchowi oraz ich opiekunowi - Pani Agnieszce Godowskiej zajęcia III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym -  "O misiu, który jeździł...." BRAWO WY!!! 

Rok szkolny 2022/2023

Mamy pierwsze miejsce! 🏆🍀Gratulujemy naszemu uczniowi z klasy I Kubie Szczygłowi, który pod okiem nauczyciela pani Kingi Młodożeniec-Wierzgacz wykonał pracę plastyczną i zajął PIERWSZE miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Sensoryczna kartka dla mamy”. ❤️

 Konkurs biblioteczny: Dzień książki praw autorskich pt. „Co wiesz o książce i bibliotece”. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom GRATULUJEMY!

Konkurs plastyczny pod hasłem „Kocham Tę Ziemię.” organizowany przez Gminną Bibliotekę w Samborcu

- wyróżnienie – Hanna Juda, uczennica kl. IV 

Konkurs fotograficzny 📸📷dla uczniów naszej szkoły pt. „Przyłapani na czytaniu” został rozstrzygnięty!
Konkurs miał na celu popularyzację takich wartości jak książka i czytanie 📚📖jako sposobu spędzania wolnego czasu, a także poznanie różnych technik fotografii📸Ze względu na zróżnicowanie wiekowe autorów, przyznaliśmy nagrody w czterech kategoriach wiekowychK

Zajęcie III miejsca w III Powiatowym Konkursie Logopedycznym pod tytułem ,,Plakat reklamujący zajęcia logopedyczne" zorganizowanym przez Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną w Sandomierzu. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w Starostwie Powiatowym w Sandomierzu 

III miejsce w Turnieju Tymbarku
 28 marca uczniowie naszej szkoły wystąpili w turnieju piłki nożnej "Z podwórka na stadion" o puchar Tymbarku, który odbył się w hali przy szkole podstawowej               w Klimontowie.W trakcie turnieju rozegraliśmy 4 mecze w których zdobyliśmy 6 punktów (dwa zwycięstwa i dwie porażki)Oto wyniki meczy SP Śmiechowice - SP Klimontów sportowa I 0:2SP Śmiechowice - SP Klimontów sportowa II 0:1SP Śmiechowice - Zorza Junior 1:0 bramka :Jakub OlechowskiSP Śmiechowice - SP Chobrzany 2:1 bramki: Jakub Olechowski, Bartosz Karasiński W turnieju brali udział:Kuba Szczygieł, Lena Dobek, Zofia Socha, Jakub Olechowski, Filip Olechowski, Anna Broś, Adam Broś, Bartosz Karasiński, Karolina Karasińska, Kamil Ogrodnik.Naszej drużynie należą się wielkie brawa za sportowa postawę i zajęcie bardzo dobrego III miejsca w turnieju a rodzicom za wspaniały doping  i ogromne wsparcie z trybun .

Kamil Ogrodnik II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym " Pluszowy Miś poznaje zawody" oraz Marysia Zimoląg i Stefania Forc za udział w Ogólnopolskim Konkursie pt. "Las przyjacielem nas" Gratulujemy !!! ❤️❤️❤️

Konkurs fotograficzny "Żywe obrazy"

Miłosz Słomka, Amelia Broś, Julia Cichoń, Marcel Wrzosek 🎉🎉🎉
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni I i III miejscem ❗👏👏👏👏👏
Bardzo dziękujemy zaangażowanym w przygotowanie zdjęć 😁 

Gminny konkurs plastyczny "Najpiękniejsza Ozdoba Choinkowa"

I miejsce – Bartosz Karasiński z kl. „0”
I miejsce – Dawid Bandura, kl. VI

Rok szkolny 2021/2022

14 czerwca w Przedszkolu "Pod Sosnami" w Koprzywnicy odbył się turniej wiedzy o ruchu drogowym. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego mieli okazję wykazać się wiedzą na temat bezpieczeństwa.
Swoją wiedzą pochwaliły się dzieci z 8 przedszkoli. Turniej podzielono na dwa etapy. W części teoretycznej sześciolatki prezentowały programy artystyczne nawiązujące do tematyki turnieju, odpowiadały na pytania i wykazywały się wiedzą z zakresu ruchu drogowego. W części praktycznej wyszły na teren miasteczka ruchu drogowego, gdzie komisja sprawdziła ich wiedzę z zakresu bezpiecznego zachowania się na drodze
Konkurs odbył się w bardzo miłej i wesołej atmosferze.
W przygotowaniach do konkursu pomagała pani Agnieszka Godowska.Gratulujemy naszej drużynie sukcesu, a organizatorom dziękujemy za zaproszenie i piękne nagrody! 

Gratulujemy serdecznie !!!! Nasza uczennica Anna Broś zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym "Mój wymarzony zawód". Konkurs organizowany był z okazji I Edycji Projektu Edukacyjno- Zawodowego Powiatu Sandomierskiego "Poznaję, Działam, Wybieram! - Zawodowy Zawrót Głowy", która objęta była honorowym patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty w Kielcach. Rozdanie nagród odbyło się podczas konferencji "Wojewódzkiego Kalendarium na Rzecz Rozwoju Systemu Doradztwa Zawodowego" na Zamku królewskim w Sandomierzu. Brawo Ania!!! 

Wojewódzki Konkurs "Dinuś w Górach Świętokrzyskich"

W ramach realizacji Przedszkolnego Programu Antytytoniowego "Czyste powietrze wokół nas" Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Kielcach zorganizowała konkurs plastyczny "Dinuś w Górach Świętokrzyskich". Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej prezentującej bohatera programu Dinusia wśród pięknej przyrody Gór Świętokrzyskich. Naszą szkołę reprezentowały prace wykonane przez Lenkę Dobek i Adasia Brosia. W gronie zwycięzców znalazła się praca Lenki, które zajęła II miejsce. Gratulujemy!!!

Konkurs plastyczny "Obraz muzyką Fryderyka Chopina inspirowany"
Celem konkursu było przybliżenie postaci Fryderyka Chopina i jego twórczości, rozbudzanie u dzieci zamiłowania do muzyki, rozwijanie pomysłowości i kreatywności poprzez twórczość plastyczną. W konkursie wzięli udział Zofia Socha, Joanna Foch, Bartosz Karasiński.
Zofia Socha zajęła III miejsce, Joanna Foch - wyróżnienie. Gratulujemy!!!

XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”.


Gminny konkurs plastyczny "Kocham tę Ziemię"
III miejsce: Uczniowie klasy "0"
II miejsce: Hanna Juda, ucz. kl. 3
III miejsce: Anna Broś, ucz. kl. 2
I miejsce: Julia Bartosik: ucz. kl. 5

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Widok z mojego okna"


II MIEJSCE - Joanna Foch

WYRÓŻNIENIE: Filip Bartosik 

Gminny konkurs plastyczny "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa"

II miejsce - Bartosz Karasiński


II miejsce - Filip Bartosik

Konkurs recytatorski z okazji Dnia Bibliotek Szkolnych


Konkurs szkolny "Zilustruj wiersz Jana Brzechwy lub Juliana Tuwima"
Rok 2020/2021

Konkurs plastyczny "Kocham tę Ziemię" organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Samborcu

I miejsce - Hanna Juda
II miejsce - Karolina Karasińska
II miejsce - Oddział Przedszkolny
III miejsce - Punkt Przedszkolny "Bajeczka"

Konkurs literacki

Uczennica klasy VIII - Amelia Drzazga- zdobyła wyróżnienie w Konkursie Literacko - Prospołecznym objętym Honorowym Patronatem Starosty Sandomierskiego "Dlaczego tak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi, szczególnie w czasie pandemii?" organizowanym przez Collegium Gostomianum.

Konkurs szkolny "Mistrz pięknego czytania"

I miejsce - Karolina Karasińska. 
Wyróżnieni uczniowie - Anna Broś, Hanna Juda, Filip Olechowski, Kamil Wrona. 

Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną Gminy Samborzec 2021.

III miejsce - Przemysław Drzazga
Wyróżnienie - Justyna Drzazga

Konkurs na Najpiękniejszą Ozdobę Choinkową

I miejsce - Julia Bartosik
II miejsce - Filip Bartosik

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
2 października 2020 w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji uczniowie układali wiersze oraz  rozwiązywali zadania. Ekspertami w naszej szkole zostali: Dawid Bandura, Julia Bartosik, Kacper Sędrowicz, Martyna Słodkowska. Gratulujemy.

Rok szkolny 2018/2019

Konkurs kulinarny "Zdrowe witaminki"


Konkurs dla klas I i II pt. "A ja tak lubię bajki ogromnie" - 24 maj 2019r.


Konkurs plastyczny z okazji Święta Kwitnącej Jabłoni pt. " Kocham Tę Ziemię "

Nasze prace na coroczny konkurs plastyczny z okazji Święta Kwitnącej
Jabłoni pt. " Kocham Tę Ziemię " organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Samborcu. Zajęliśmy III miejsca.Praca dzieci z Oddziału Przedszkolnego

Praca dzieci z klasy I i II

Regionalny konkurs plastyczny "Mój wymarzony lizak"

W nagrodę dzieci otrzymały dyplomy i bilety wstępu do Muzeum Lizaka w Jaśle.

Konkurs plastyczny "Bezpieczny Internet"


Międzyszkolny konkurs Piosenki Świątecznej „Zaśpiewajmy Jezuskowi”

Dnia 1 lutego 2019r. w Szkole Podstawowej w Samborcu odbył się
Międzyszkolny Konkurs Piosenki Świątecznej „Zaśpiewajmy Jezuskowi”.
Głównym celem konkursu było:
- propagowanie działalności twórczej wśród dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym,
- pogłębienie wiedzy o tradycjach i zwyczajach obecnych w naszej kulturze narodowej i chrześcijańskiej,
- wyszukiwanie młodych talentów,
- umożliwienie konfrontacji własnych umiejętności z rówieśnikami,
- międzyszkolna integracja dzieci i młodzieży.
W konkursie wziął udział zespól Wesołe Aniołki z naszej szkoły.
"Wesołe Aniołki" z Oddziału Przedszkolnego w składzie Karolina Karasińska, Maja Foch i Dominik Nowak zdobyły II miejsce w kategorii zespoły Przedszkole + kl. I - III.

Konkurs "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez Gminną Bibliotekę w Samborcu na Najpiękniejszą ozdobę choinkową.
Z naszej szkoły zostali nagrodzeni uczniowie:
Kacper Olechowski
Wioleta Kot

Konkurs - Ilustracja do mojej ulubionej książki


Mój przyjaciel Miś

Prace nagrodzone:
Jakub Szczygieł, Dominik Nowak, Jakub Olechowski, Filip Olechowski, Lena Dobek, Malwina Płaneta, Karol Biało, Katarzyna Macias, Filip Bartosik, Karolina Karasińska, Hanna Juda, Joanna Foch, Maja Foch

Konkurs plastyczny "Biblioteka moich marzeń"

Laureaci konkursu:

Kategoria 0 - III:

I miejsce - Karolina Karasińska. Jakub Olechowski, Filip                Olechowski,Kacper Olechowski, Emilia Lichtoń

II miejsce - Maja Foch, Hanna Juda,Dominik Nowak

III miejsce - Anna Broś, Milena Bijak, Anna Rewera, Dariusz Ogrodnik

Wyróżnienia: Katarzyna Macias. Dawid Kot, Przemysław Drzazga, Lena Lichtoń


Kategoria IV - VIII

I miejsce - Bartosz Sędrowicz, Kacper Sędrowicz

II miejsce -  Wioleta Kot. Amelia Drzazga, Karol Wódz, Justyna DrzazgaRok szkolny 2017/2018

 MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY
Przyroda w kolorach - W świecie psowatych

Uczennica naszej szkoły Amelia Drzazga zdobyła wyróżnienie w VIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym.

KONKURS FOTOGRAFICZNY
"MOJA MAŁA OJCZYZNA W 4 PORACH ROKU"

Uczniowie przedstawili piękno naszej okolicy w barwnych fotografiach. Komisja
po obejrzeniu prac wyłoniła zwycięzców:
Imiejsce - Zofia Zagórska
II miejsce -Lena Lichtoń,  Anna Zych
III miejsce - Julia Paluch, Martyna Słodkowska, Martyna Niezgoda
Wyróżnienie- Dawid Bandura, Przemysław Drzazga
Wszyscy uczniowie otrzymali upominki. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ
,,STROFY O OJCZYŹNIE”

Dnia 14 maja 2018 r. odbył się konkurs recytatorski pod hasłem "Strofy o Ojczyźnie", który był skierowany do uczniów klas 0-III i IV-VII. Konkurs został zorganizowany przez nauczyciela języka polskiego Jolantę Judę. Jego celem było poszerzenie znajomości twórczości patriotycznej poetów polskich, doskonalenie umiejętności recytatorskich, zainteresowanie uczniów poezją, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Każdy uczestnik zaprezentował wybrany przez siebie utwór o treści patriotycznej..
Komisja po wysłuchaniu recytacji wyłoniła zwycięzców trzech kategoriach:
Kl. O-I,
I miejsce- Lena Lichtoń, Julia Bartosik kl. I
II miejsce- Anna Rewera kl. O
Uczniowie wyróżnieni to: Dariusz Ogrodnik, Hanna Juda, Maja Foch, Dawid Kot kl. O,
Przemysław Drzazga kl. I
Kl. II-III
I miejsce- Milena Bijak kl.II
II miejsce-Emilia Lichtoń kl. II
III miejsce- Julia Paluch kl.II
Uczniowie wyróżnieni to: Justyna Drzazga kl.III i Stanisław Polit kl.II
Kl. IV-VII
I miejsce-Martyna Słodkowska kl. V
II miejsce-Amelia Drzazda kl.V
III miejsce –brak

KONKURS CZYTELNICZY

Dnia 11 maja 2018 r. został przeprowadzony konkurs czytelniczy pod hasłem                 ,, Poznajemy polskie legendy”.
Celem konkursu było stworzenie uczniom możliwości rozwijania zainteresowań czytelniczych, poznanie treści legend związanych z różnymi regionami Polski, kształtowanie kultury i aktywności czytelniczej, promocje czytelnictwa i działań biblioteki szkolnej oraz doskonalenie umiejętności czytania.
Organizatorem konkursu była Biblioteka szkolna.
Konkurs był przeznaczony dla wszystkich uczniów klas III i IV. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z różnych zadań.
W konkursie wzięliudział uczniowie kl. IV, którzy zajęli następujące miejsca:
I miejsce- Bartosz Sędrowicz
II miejsce- Kacper Sędrowicz
III miejsce- Karol Wódz
Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

6.02 - DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

W związku z Dniem Bezpiecznego Internetu uczniowie naszej szkoły wykonali konkursowe plakaty i ulotki.
KONKURS CZYTELNICZY ,,MUSISZ PRZECZYTAĆ TĘ KSIĄŻKĘ”

Dnia 10 stycznia 2018 r. został rozstrzygnięty konkurs czytelniczy pod hasłem "Musisz przeczytać tę książkę", który był skierowany do uczniów klas IV-VII Szkoły Podstawowej.
Konkurs został zorganizowany przez szkolną bibliotekę. Jego celem było
"zareklamowanie" książki wartej przeczytania, zachęcenie innych do sięgnięcia po nią. Forma pracy była dowolna (np. recenzja, list, plakat, inna dowolna forma plastyczna). Prace stworzyli uczniowie w różnym wieku, zróżnicowane pod względem walorów artystycznych.
Komisja po obejrzeniu prac wyłoniła zwycięzców:
I miejsce- Tomasz Ogrodnik kl. VII
II miejsce- Zofia Zagórska kl. VI
III miejsce- Amelia Drzazga kl. V
III miejsce- Kamil Drzazga kl. VII
Uczniowie wyróżnieni to: Anna Zych kl. VII i Martyna Niezgoda kl. VII
Dziękujemy za zainteresowanie, mając nadzieję, że kolejne tego typu
inicjatywy zyskają jeszcze większą popularność.Konkurs czytelniczy
propagujący twórczość bajkopisarską Aleksandra Fredry


Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej. Uczestnicy konkursu musieli się zapoznać się z mniej lub bardziej znanymi bajkami oraz z wybranymi faktami z życia Aleksandra Fredry komediopisarza, bajkopisarza i pamiętnikarza.
Konkurs składał się z ośmiu zadań, za które uczestnicy otrzymali określoną liczbę punktów. Niektóre zadania różniły się stopniem trudności: łatwiejsze przeznaczone były dla uczniów klasy drugiej, trudniejsze dla uczniów klasy trzeciej.
Konkurs odbył się 12 stycznia 2018 r. w bibliotece szkolnej.
Do konkursu przystąpiło 6 uczniów.
Komisja po podliczeniu punktacji wyłoniła zwycięzców:
I miejsce- Justyna Drzazga kl. III
II miejsce- Stanisław Polit kl. II
III miejsce – Julia Paluch kl. III
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs czytelniczy ze znajomości polskich przysłów
,,Nie dajmy plamy”

Przysłowia znane są odnajdawniejszych czasów. Były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Zanim zostały zapisane, krążyły w formie ustnej. Przysłowia najczęściej
składają się z jednego zdania, często się rymują. Zawierają jakąś życiową mądrość. Udzielają pewnych wskazówek, przekazują rady i przestrogi. Mówi się nawet, że przysłowia są mądrością narodów. Warto je poznać i zrozumieć, bo stanowią one część naszej kultury.
Celem konkursu „Nie dajmy plamy” jest zwrócenie uwagi na obecność przysłów w naszym życiu, rozbudzenie zainteresowania nimi, wskazanie możliwości oraz źródeł ich poznania.
Konkurs odbył się 15 grudnia 2017 r.w bibliotece szkolnej. Do konkursu przystąpili uczniowie klasy VI i VII. Uczestnicy zmagali się w następujących konkurencjach:
1. Test ze znajomości przysłów i powiedzeń.
2. Uzupełnienia w zdaniach brakującej części przysłowia.
3. Odpowiedzi na pytania.
Komisja po podliczeniu punktacji wyłoniła zwycięzców:
I miejsce – Tomasz Ogrodnik kl. VII
II miejsce – Jan Tomala kl.VI
III miejsce – Martyna Niezgoda kl. VII

Gratulujmy zwycięzcom i
życzymy dalszych sukcesów.

Warto popularyzować wśród uczniów znajomość przysłów,
ponieważ przynosi rezultaty nie tylko wychowawcze, jak i poznawcze.

Konkurs plastyczny "Mój przyjaciel Miś"

Dzieci miały za zadanie wykonać dowolną techniką plastyczną swojego ulubionego misia. Konkurs przeznaczony był dla dzieci z Punktu i Oddziału Przedszkolnego oraz uczniów klas I - III. Oto wyniki konkursu:

Dzieci przedszkolne:
I miejsce równorzędne:
Anna Rewera,  Karolina Karasińska
II miejsce równorzędne:
Staś Skrzypczyński, Hania Juda, Kasia Macias
III miejsce równorzędne:
Dawid Kot, Jakub Olechowski, Filip Olechowski, Darek Ogrodnik
Wyróżnienia:
Ania Broś, Kamil Wrona, Maja Foch, Asia Foch

Uczniowie klas I -III:
I miejsce równorzędne:
Lena Lichtoń, Emilia Lichtoń
II miejsce równorzędne:
Milena Bijak, Julia Bartosik
III miejsce:
Kacper Olechowski
Wyróżnienia:
Przemek Drzazga, Justyna DrzazgaRok szkolny 2016/2017

Konkurs plastyczny "Kocham tę Ziemię"

Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Samborcu, patronat honorowy objął Wójt Gminy Samborzec. Konkurs miał na celu pokazanie piękna i urody Ziemi Samborzeckiej jak również zaprezentowanie prac utalentowanej młodzieży z naszej gminy. Oto prace naszych uczniów:
Dnia 7 maja podczas uroczystych obchodów XXX Wojewódzkiego Święta Kwitnącej Jabłoni w Samborcu zostały ogłoszone wyniki XVIII edycji konkursu plastycznego "Kocham tę Ziemię". Laureatami z naszej szkoły zostali:
II miejsce - Kacper Sędrowicz, Bartosz Sędrowicz,      Karol Wódz
II miejsce - Amelia i Kamil Drzazga

KONKURS CZYTELNICZY "WIEM, BO CZYTAŁEM...."

W dniu 28 kwietnia 2017r. przeprowadzono konkurs dla kl. VI ,,Wiem bo czytałem…’’. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do sięgania po literaturę nie będącą w kanonie lektur szkolnych oraz doskonalenie umiejętności czytania tekstu literackiego ze zrozumieniem. Wymaganiami konkursowymi było wymienienie postaci i napisanie tytułu książki z której pochodzi, połączenie sławnych par, uzupełnienie tytułów książek, napisanie właściwych tytułów oraz przyporządkowanie autorom własciwych tytułów książek. I miejsce zajął Tomasz Ogrodnik, który otrzymał tytuł "Szkolnego Mistrza Czytelnictwa". Gratulujemy!!!

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ

Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Kultury w Samborcu ogłosili
konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną, którego celem była popularyzacja tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową i Wielkanocą oraz rozwijanie inwencji twórczej dzieci i młodzieży szkolnej. Uczniowie klas I – III wraz z panią Małgorzatą Skrzypczyńską na kole artystycznym wykonali palmę wielkanocną, za którą otrzymali wyróżnienie.

Konkurs Mitologiczny

Celem konkursu było kultywowanie tradycji ludowych związanych ze Świętami Wielkanocnymi, rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych uczniów, prezentacja możliwości twórczych młodzieży. Zadaniem uczniów było przedstawienie stroika wielkanocnego , którego najważniejszą część stanowiły pisanki. Pisanki można było umieścić w koszyczku, słomianym wianuszku z podstawką lub w innej formie dekoracyjnej nawiązującej do świąt Wielkiej Nocy. Całość miała stanowić ozdobę wielkanocną , który przystroi świąteczny stół.

A oto laureaci:

Grupa przedszkolna:
I miejsce: Dawid Kot
II miejsce: Stanisław Skrzypczyński
                Dariusz Ogrodnik
                Hanna Juda

III miejsce: Filip Bartosik
                  Julia Bartosik
                  Dawid Bandura
                  Lena Lichtoń

Wyróżnienia: Filip Olechowski
                    Jakub Olechowski
                    Przemysław Drzazga
                    Anna Rewera
                    Kamil Wrona


Klasy I - III:
I miejsce: Julia Paluch
II miejsce: Justyna Drzazga
                Julia Juda

III miejsce: Emilia Lichtoń
                  Karol Wódz
                  Kacper Olechowski


Klasy IV - VI:
I miejsce: Kamil Drzazga
                Zofia Zagórska

II miejsce: Amelia Drzazga
                Martyna Słodkowska

Kliknij, aby edytować nagłówek...

28.03.2017r. w naszej szkole odbył się Konkurs Mitologiczny, którego celem było propagowanie wśród uczniów klas IV – VI wiedzy o kulturze świata antycznego oraz popularyzacja sztuki starożytnej. Uczniowie musieli wykazać się doskonałą znajomością mitów greckich, antycznych bogów oraz wyjaśnić znacznie związków frazeologicznych.

W mitologicznych zmaganiach najlepszy okazał się Jan Tomala.

Drugie miejsce zajął Tomasz Ogrodnik.

Trzecie miejsce przypadło Martynie Niezgodzie.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe.

Konkurs okazał się wspaniałą, mitologiczną zabawą.

Baśniowy świat H. Ch. Andersena

„Baśniowy świat H. Ch. Andersena” to tytuł szkolnego konkursu czytelniczego, który odbył się w naszej Szkole. Uczniowie z klas I-III po zapoznaniu się z twórczością wielkiego bajkopisarza, sprawdzali swój stopień znajomości baśni,układali puzzle, rozwiązywali quizy. Konkurs dał możliwość dzieciom pogłębić swoje zainteresowania czytelnicze. Wiadomości dzieci były na wysokim poziomie, o czym świadczą wyniki konkursu:
I miejsce:   Kacper Sędrowicz
                    Bartosz Sędrowicz
II miejsce:  Milena Bijak
III miejsce:  Justyna Drzazga
                      Emilia Lichtoń

Wyróżnienia:  Kacper Olechowski
                        Julia Paluch
                        Karol Wódz

Konkurs plastyczny "Kartka Bożonarodzeniowa"

Tegoroczna edycja "Konkursu na Kartkę Bożonarodzeniową" skierowana była do wszystkich uczniów naszej szkoły. Na konkurs złożono wiele prac wykonanych różnorodnymi technikami. Wszystkie kartki były wspaniałe.
A oto laureaci:
Grupa przedszkolna:
I miejsce równorzędne:
          1. Dominik Nowak
          2. Filip Olechowski

II miejsce równorzędne:
          1. Filip Bartosik
          2. Jakub Olechowski

III miejsce równorzędne:
          1. Dawid Kot
          2. Przemysław Drzazga
          3. Lena Lichtoń

Wyróżnienia: Julia Bartosik, Darek Ogrodnik, Maja Foch


Dzieci z klas I - III:
I miejsce równorzędne:
          1. Emilia Lichtoń
          2. Kacper Olechowski

II miejsce równorzędne:
            1. Milena Bijak
            2. Julia Juda

III miejsce:
            1. Justyna Drzazga
 

Wyróżnienia:
Julia Paluch, Bartosz Sędrowicz, Kacper Sędrowicz


Uczniowie z klas IV -VI:
I miejsce:
            1. Kamil Drzazga

II miejsce równorzędne:
            1. Amelia Drzazga
            2. Martyna Słodkowska

III miejsce równorzędne:
            1. Zofia Zagórska
            2. Rafał Święcicki

Wyróżnienia:
Artur Kot, Wioleta Kot, Anna Zych, Jan Tomala, Tomasz Ogrodnik, Karol Pawlik, Michał Niezgoda, Martyna Niezgoda.

Konkurs na "Najpiękniejszą Ozdobę Choinkową"

Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Samborcu.
Cele konkursu:
· zainteresowanie tradycją związaną ze Świętami Bożego Narodzenia,
· rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej i przestrzennej,
· prezentacja wykonanych prac.

Laureaci z naszej szkoły:
II miejsceBartosz Sędrowicz ucz. kl. III
III miejsce Dawid Kot lat 5 Oddział Przedszkolny
III miejsceMichał Niezgoda ucz. kl. VI SP

IV Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

24 XI 2016r. odbył się szkolny etap IV Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Udział w nim wzięło dwóch uczniów naszej szkoły: Rafał Święcicki i Tomasz Ogrodnik. Do II etapu zakwalifikował się Rafał Święcicki.

I Wojewódzki Konkurs Matematyczny

17 XI 2016r. odbył się szkolny etap I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Udział w nim wzięło dwóch uczniów naszej szkoły: Rafał Święcicki i Tomasz Ogrodnik. Do II etapu zakwalifikował się Tomasz Ogrodnik.

Konkurs Grywalizacyjny "Misje śniadaniowe" organizowany w ramach VI edycji programu edukacyjnego "Śniadanie Daje Moc"

Organizatorem konkursu była Agencja Garden of Words Pawlikowska - Poleszak i Nieściuszko - Bujnicka  Spólka Jawna z siedzibą w Warszawie. Celem konkursu było propagowanie codziennego spożywania zdrowych i wartościowych posiłków, a w szczególności śniadań. Wspołnie z dziećmi z Oddziału Przedszkolnego wykonywaliśmy misje śniadaniowe, na które składały się misje klasowe - zadania edukacyjne przeprowadzane w klasie; misje domowe - zadania edukacyjne, które dzieci wykonywały w domu i misje specjalne - zadania edukacyjne, które wymagały wyjścia poza szkołę. Na zakończenie odbył się finał Misji śniadaniowych - przeprowadzenie dnia 8 listopada 2016r. obchodów Dnia Śniadanie Daje Moc. W tym dniu zorganizowaliśmy wspólne śniadanie.

Konkurs plastyczny "EKO - LUDEK"

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Tematem konkursu było wykonanie przestrzennej pracy plastycznej z odpadów, które mogą być wykorzystane powtórnie. Nasza praca przedstawiała "krówkę".

Europejski Dzień Języków Obcych 

Europejski Dzień Języków Obcych 26 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków Obcych.
Uczniowie z klas IV - VI podzieleni na grupy przygotowali prezentacje krajów europejskich w formie multimedialnej oraz plakatu.
I miejsce zajęli:
Kamil i Amelia Drzazga
Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia.

"Super chłopak 2016"

W dniu 29.09.2016r. w naszej szkole odbyły  się obchody Dnia Chłopaka. Niecodzienne wybory „Super chłopaka” w kategorii klas I-III i IV-VI uświetniły to święto. Aby otrzymać ten tytuł chłopcy musieli zaprezentować w poszczególnych konkurencjach zarówno swoją sprawność fizyczną, jak i wyobraźnię, wiedzę, inteligencję i dowcip. Jury w składzie: pani dyrektor Dorota Krajewska, pan Grzegorz Żmuda, Emilia Lichtoń i Martyna Słodkowska skrzętnie liczyło punkty z poszczególnych konkurencji. W końcu upragniony werdykt:Super Chłopakiem w kategorii klas I-III został Kacper Sędrowicz, natomiast w Kategorii klas IV-VI Michał Niezgoda.
.Rok szkolny 2015/2016

"W zdrowym ciele, zdrowy duch" -
konkurs profilaktyczny

Celem konkursu była:
1.Promocja zdrowego stylu życia, trzeźwości i abstynencji przez upowszechnianie wzorów i postaw prozdrowotnych
2.Zaangażowanie młodzieży do działań profilaktycznych
3. Zainspirowanie kreatywności dzieci w procesie zdobywania różnorodnych umiejętności życiowych
4. Uzyskanie oryginalnych projektów prac , promujących zachowanie zdrowego trybu życia.

Konkurs adresowany był do klas I - VI.

Zwycięzcami zostali:
Uczniowie klas I - III
I miejsce - Amelia Drzazga, Bartosz Sędrowicz
II miejsce - Martyna Słodkowska, Kacper Sędrowicz
III miejsce - Klasa I


Uczniowie klas IV - VI
I miejsce - Zofia Zagórska, Kamil Krysa, Kamil Drzazga, Rafał Święcicki
II miejsce - Dawid Słodkowski


Szkolny turniej tenisa stołowego

Uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w szkolnym turnieju tenisa stołowego.

Zwycięzcy w kategorii dziewcząt:
I miejsce - Weronika Zimnicka
II miejsce - Paulina Bartosik
III miejsce - Ania Zych

Zwycięzcy w kategorii chłopców:
I miejsce - Rafał Święcicki
II miejsce - Mateusz Zych
III miejsce - Dawid Słodkowski 

Konkurs plastyczny pt. "Kocham Tę Ziemię"

Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Samborcu, patronat honorowy objął Wójt Gminy Samborzec.
Konkurs miał na celu pokazanie piękna i urody Ziemi Samborzeckiej jak również zaprezentowanie prac utalentowanej młodzieży z naszej gminy.
Wśród laureatów z naszej szkoły znaleźli się:


I miejsce równorzędne – Amelia Drzazga i Kamil
Drzazga


I miejsce równorzędne – Ilona Wrona, kl. VI


II miejsce równorzędne – Antoni Rewera, kl. VI


III miejsce równorzędne – praca zbiorowa dzieci
z gr. 3-4-latków z Punktu Przedszkolnego „Bajeczka”

Doskonałe mleko w szkole

Celem Konkursu było zwiększenie świadomości młodzieży szkolnej dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na ich zdrowie, w szczególności poprzez pogłębienie wiedzy o wartości odżywczej mleka pasteryzowanego i przetworów mlecznych, a także pogłębienie wiedzy na temat prawidłowego żywienia i zdrowego stylu życia oraz ich znaczenia dla organizmu człowieka.
Tematyka konkursu obejmowała:
-proces pasteryzacji mleka
-łańcuch chłodniczy
-wartości odżywcze mleka
-przechowywanie mleka
-jogurt BiFi
-korzyści ze spożycia mleka pasteryzowanego
-zasady działania programu „Mleko w szkole"
-informacje o dostawcy mleka do szkoły (działania edukacyjne)
- itp.
Kamil Krysa zajął I miejsce.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
"Młodzież zapobiega pożarom"- eliminacje gminne

W dniu 18 marca 2016 roku w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Samborcu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
Miejsce III zajął Kamil Krysa.

Konkurs plastyczny "Korzyści płynące z Internetu"

Zadaniem konkursowym uczniów klas I - VI było przygotowanie prac plastycznych na temat korzyści płynących z Internetu.
Oto wyniki konkursu:
I miejsce - Kamil Krysa
                Martyna Słodkowska
II miejsce - Aleksandra Nowak, Paulina Bartosik
III miejsce - Ilona Wrona, Antoni Rewera
Wyróznienie - Rafał Święcicki

Konkurs plastyczny "Kartka Bożonarodzeniowa"

Laureatami w konkursie zostali:
W grupie przedszkolnej:

I miejsce równorzędne:

*Bartosik Julia
*Drzazga Przemysław
*Lichtoń Lena


II miejsce równorzędne:

*Foch Maja
*Olechowski Filip


III miejsce równorzędne:
*Ogrodnik Darek
*Rewera Anna
*Wrona Kamil


W grupie uczniów klas I - III:


I miejsce równorzędne
*Drzazga Amelia
*Lichtoń Lena
*Sędrowicz Bartosz
*Sędrowicz Kacper

II miejsce równorzędne:
*Bijak Milena
*Drzazga Justyna
*Olechowski Kacper
*Polit Stanisław


III miejsce równorzędne:

*Kot Wioleta
*Słodkowska Martyna
*Wódz Karol

W grupie uczniów klas IV - VI:


I miejsce równorzędne:
*Krysa Kamil
*Rewera Antoni
*Wrona Ilona

II miejsce równorzędne:
*Drzazga Kamil
*Nowak Aleksandra

III miejsce równorzędne:
*Święcicki Rafał
*Zagórska Zofia

Wyróżnienie
*Kot Artur
*Tomala Jan
*Zych Anna

II edycja konkursu na "Najpiękniejszą Ozdobę Choinkową"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznycm na "Najpiekniejszą Ozdobę Choinkową". Konkurs ogłoszony został przez Gminną Bibliotekę w Samborcu. Celem konkursu było nawiązanie do Świąt Bożego Narodzenia, jak również rozwijanie wśród dzieci twórczych zainteresowań, wyobraźni i fantazji. Dzieci wykonały ciekawe, oryginalne i pomysłowe ozdoby.

Wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie:

I miejsce równorzędne:
*Antoni Rewera (kl. VI)

II miejsce równorzędne:

*Tomasz Ogrodnik (kl. V)

III miejsce równorzędne:

*Amelia Drzazga (kl. III)
*Julia Bartosik (kl. O)

Wyróżnienie:

*Przemysław Drzazga (kl. 0)
*Kamil Wrona (grupa przedszkolna)
*Dawid Kot (grupa przedszkolna)
*Lena Lichtoń (grupa przedszkolna)
*Darek Ogrodnik (grupa przedszkolna)
*Anna Rewera (grupa przedszkolna)
*Dominik Nowak (grupa przedszkolna)

Konkurs Plastyczny "W świecie baśni bajek"

Dzieci z grupy przedszkolnej i uczniowie klas I - III wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez naszą szkołę pt. "W świecie baśni i bajek". Celem konkursu było rozwijanie zdolności plastycznych uczniów, promowanie czytelnictwa, rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej oraz poszerzanie wiedzy z zakresu róznych technik plastycznych.
Laureatami w konkursie zostali:

W grupie przedszkolnej:

I miejsce równorzędne:
*Julia Bartosik
*Anna Rewera
*Lena Lichtoń

II miejsce równorzędne:

*Filip Olechowski
*Przemysław Drzazga

III miejsce równorzędne:

* Dawid Bandura
*Hanna Juda
*Maja Foch

W kategorii uczniów klas I - III:

I miejsce równorzędne:
*Justyna Drzazga
*Milena Bijak
*Emilia Lichtoń

II miejsce równorzędne:
*Amelia Drzazga
*Martyna Słodkowska
*Kacper Olechowski

III miejsce równorzędne
:
*Wioleta Kot
*Karol Wódz
*Kacper Sędrowicz
*Bartosz Sędrowicz

Uczniowie klas IV - VI:


I miejsce równorzędne:
*Antoni Rewera
*Kamil Krysa

Rok szkolny 2014/2015

Konkurs profilaktyczny "Uzależnienia - nie bądź obojętny"

Podczas Pikniku Rodzinnego miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu profilaktycznego.
Wyłoniono laureatów i wręczono im nagrody rzeczowe.Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.


Grupa młodsza - kl. I - III
I miejsce - Zagórska Zofia
II miejsce równorzędne - Drzazga Amelia, Tomala Jan

Grupa starsza - kl. IV - VI
I miejsce równorzędne - Łukasiewicz Wiktoria, Jakuszewski Filip
II miejsce - Kamuda Julia
III miejsce - Święcicki Rafał

Upominki za udział w konkursie otrzymali:
Nowak Aleksandra
Drzazga Kamil
Słodkowski Dawid
Zych Anna
Wrona Ilona

Konkurs plastyczny pt. „Kocham Tę Ziemię”, ogłoszony z okazji XXVIII Wojewódzkiego Święta Kwitnącej Jabłoni.

Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Samborcu, patronat honorowy objął Wójt Gminy Samborzec.

W dniu 12 maja 2015 roku wyłoniono laureatów w konkursie plastycznym pod hasłem „Kocham Tę Ziemię.”

Konkurs miał na celu pokazanie piękna i urody Ziemi Samborzeckiej jak również
zaprezentowanie prac utalentowanej młodzieży z naszej gminy.

W grupie przedszkolnej laureatami zostali:I miejsce równorzędne – praca zbiorowa 5 i 6-latków Oddział
Przedszkolny II miejsce równorzędne – praca zbiorowa 3 i 4-latków z Punktu
Przedszkolnego „Bajeczka” 
W grupie - uczniowie szkół podstawowych laureatami zostali:


II miejsce równorzędne – Amelia Drzazga lat 9 II miejsce równorzędne – Kamil Drzazga kl. IV


III miejsce równorzędne – Bartek Sędrowicz i Kacper Sędrowicz
kl. IIII miejsce równorzędne – uczniowie kl. II i III

Konkurs na "Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną"

W dniu 25.03.2015 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Samborcu komisja konkursowa wybrała i nagrodziła najpiękniejsze palmy wielkanocne z terenu naszej gminy.

Pod uwagę brane były:
- zgodność z regulaminem konkursu,
- pomysłowość i inwencję twórczą uczestników konkursu,
- dobór odpowiednich materiałów i elementów zdobniczych,
- różnorodność i bogactwo użytych materiałów,
- własnoręczność wykonania elementów,
- trwałość i estetykę wykonania palmy.

Kl. II i III z naszej szkoły zdobyły I miejsce.

Konkurs "Bezpieczeństwo w sieci"

Klasy I - III:

I miejsce:

Amelia Drzazga, Bartosz Sędrowicz

II miejsce:


Jan Tomala, Artur Kot

III miejsce:

Karol Wódz, Kacper Sędrowicz

Wyróżnienia:


Zofia Zagórska, Martyna Słodkowska, Wioleta KotKlasy IV - VI


I miejsce:

Aleksandra Nowak, Wiktoria Łukasiewicz

II miejsce:

Julia Kamuda, Ilona Wrona

III miejsce:

Anna Zych, Martyna Niezgoda, Tomasz Ogrodnik, Rafał Święcicki, Filip Jakuszewski

Wyróżnienia specjalne:

Paulina Bartosik, Kamil Drzazga

Wyróżnienia:

Antoni Rewera, Dawid Słodkowski, Martyna Niezgoda, Kamil Krysa, Mateusz Zych, Weronika Zimnicka 

"Rzeźba z kartoników z mleka i soków"

W kategorii klas I -III:
wyróżnienie otrzymała klasa II

W kategorii klas IV - VI:

III miejsce zajął Filip Jakuszewski

wyróżnienie otrzymała klasa V i VI

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież
zapobiega pożarom"

W turnieju wzięły udział uczennice klasy VI. W eliminacjach gminnych II miejsce zajęła Julia Kamuda, III miejsce - Wiktoria Łukasiewicz.

KONKURS PLASTYCZNY PT. „ŚWIĄTECZNA OZDOBA CHOINKOWA”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie pt. „Świąteczna ozdoba choinkowa” organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Samborcu. Celem konkursu było:
-przypomnienie symboliki Świąt Bożego Narodzenia
-zainteresowanie dzieci i młodzieży tradycją świąt
-stworzenie świątecznej atmosfery w domach
-inspirowanie i rozbudzanie talentów artystycznych.
Dzieci wykonały ciekawe, pomysłowe i oryginalne ozdoby. Spośród wielu prac wykonanych przez naszych wychowanków komisja powołana przez organizatora konkursu postanowiła nagrodzić i wyróżnić wiele osób z naszej szkoły.

Wśród laureatów znaleźli się:

I miejsce równorzędne:
*Julia Juda (kl. II)
* Jan Tomala (kl. III)
* Zofia Zagórska (kl. III)

II miejsce równorzędne:
*Martyna Niezgoda (kl. IV(
* Artur Kot (kl. III)

III miejsce równorzędne:
*Kamil Krysa (kl. V)

Wyróżnienie:
*Lena Lichtoń (grupa przedszkolna)
*Jakub Krupa (grupa przedszkolna)
*Tomasz Ogrodnik (kl. IV)
*Filip Jakuszewski (kl. IV)
*Wiktoria Łukasiewicz (kl. VI) XII WOJEWÓDZKI KONKURS HUMANISTYCZNY

26 XI 2014 r. odbył się etap szkolny XII Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego. Do drugiego etapu powiatowego zakwalifikowała się Julia Kamuda – 78%.II WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

19 XI 2014 r. odbył się etap szkolny II Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Do drugiego etapu powiatowego zakwalifikowały się:
*Julia Kamuda – 91%
* Wiktoria Łukasiewicz – 74% Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

Dziewczęta i chłopcy z klas IV - VI naszej szkoły brali udział w odbywającym się w Samborcu Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Największym osiągnięciem mogą poszczycić się dziewczęta, które zdobyły II miejsce. Gratulujemy!

Pojekt "Piłka Nożna dla Młodzieży".

We wrześniu br. chłopcy z naszej szkoły z klas IV - VI skorzystali z programu realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Sandomierzu, mającego na celu promowanie i zachęcanie
dzieci do gry w piłkę nożną.
W ramach tego projektu uczniowie pojechali do Kielc, jako kibice, na mecz piłki nożnej Korony Kielce z Piastem - Gliwice. Również w ramach tego programu chłopcy odbyli treningi z trenerem piłki nożnej Robertem Kuśmirą.
28.09.2014r. na boisku Szkoły Podstawowej w Zawierzbiu odbyły się towarzyskie mecze piknikowe. Nasza drużyna zajęła III miejsce. Gratulujemy!

Rok szkolny 2013/2014

XIII edycja ogólnopolskiego konkursu Akademii Misia Haribo pt. "Poznaj świat z Misiem Haribo"

Nasze przedszkolaki wzięły udział w XIII edycji ogólnopolskiego konkursu Akademii Misia Haribo pt. "Poznaj świat z Misiem Haribo". Organizatorem konkursu była Haribo Spółka z o. o z siedzibą w Warszawie. Otrzymaliśmy bogato wyposażony zestaw edukacyjny. Główną zawartością zestawu była gra planszowa, do której dołączone zostały materiały edukacyjne oraz płyta cd z bajkami. Dzieci wcieliły się w rolę podróżników i odbywały podróż po świecie w poszukiwaniu przygód, wyzwań i świetnej zabawy. Wykonywały zadania ściśle związane z daną kulturą. Ostatnim przystankiem w podróży była Polska. Tu dzieci miały do wykonania wizytówkę Polski, która miała być "zaproszeniem" innych do odwiedzenia naszego kraju.

Konkurs Akademii Misia Haribo inspirował dzieci do nauki i rozwijania twórczego myślenia. Wszystkie zadania dzieci wykonywały pod kierunkiem wychowawczyni pani Eweliny Drzazga.


Konkurs plastyczny pt. „Kocham Tę Ziemię” ogłoszony z okazji XXVII Wojewódzkiego Święta Kwitnącej Jabłoni.

Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Samborcu, patronat honorowy objął Wójt Gminy Samborzec.

W dniu 08 maja 2014 roku wyłoniono laureatów w konkursie plastycznym pod hasłem „Kocham Tę Ziemię".
Konkurs miał na celu pokazanie piękna i urody Ziemi Samborzeckiej jak również zaprezentowanie prac utalentowanej młodzieży z naszej gminy.
Na XVII edycję konkursu plastycznego wpłynęło 67 prac. Wśród laureatów byli też uczniowie naszej szkoły.


W grupie przedszkolnej I miejsce równorzędne zdobyła praca zbiorowa dzieci z oddziału przedszkolnego  – wychowawca Ewelina Drzazga


☺I miejsce równorzędne – Amelia i Kamil Drzazga


☺I miejsce równorzędne - Koło Artystyczne kl. V i VI


☺II miejsce równorzędne - Julia Juda
Wyróżnienie otrzymali:

☺Koło Artystyczne kl. III


☺Ilona Wrona, kl. IV

Konkurs plastyczny "Z naszej spiżarni. Produkty regionalne Ziemi Sandomierskiej"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt. "Z naszej spiżarni. Produkty regionalne Ziemi Sandomierskiej", organizowanym przez Fundację Kultury Ziemi Sandomierskiej. Oto prace naszych artystów:

Komisja powołana przez Organizatora Konkursu przyznała wyróżnienie dla uczennicy naszej szkoły. Otrzymała je Amelia Drzazga.


Laureaci konkursu plastycznego pt. "Święty Mikołaj zwiedza zabytki Sandomierza"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Sandomierskie Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego. Dzieci wykonały prace pt. „Święty Mikołaj zwiedza zabytki Sandomierza”.

Spośród 461 prac, które wpłynęły na konkurs komisja nagrodziła uczniów naszej szkoły. I miejsce zajęła Amelia Drzazga – uczennica klasy I, II miejsce – Karolina Wiśniewska – uczennica klasy VI. Oto nasze laureatki:

Wyróżnienia otrzymali: Filip Jakuszewski – klasa III i Ilona Wrona – klasa IV.

Gratulujemy zwycięzcom!


Uczniowie nagrodzeni:

Jakuszewski Filip

Olechowski Kacper

Zagórska Zofia

Wódz Karol

Sędrowicz Bartosz

Drzazga Kamil 

Kot Artur

Ogrodnik Tomasz

Świder Lena

Juda Julia

Tomala Jan

Kot Wioleta

Bijak Milena

Drzazga Amelia

Sędrowicz Kacper

Zych Anna

Drzazga Justyna

Święcicki Rafał

Lichtoń Emilia 

ROK SZKOLNY 2012/2013

Festyn rodzinny - konkurs profilaktyczny
I miejsce- Kamil Drzazga
II miejsce - Paulina Bartosik, Ilona Wrona
III miejsce - Artur Kot, Martyna Niezgoda

Konkurs na palmę
I miejsce - koło artystyczne kl. I - III
wyróżnienie - koło artystyczne kl. VI

Konkurs plastyczny – „Doskonałe Mleko – to lubię”
Wyróżnienie – Mateusz Dragan

Konkurs plastyczny – „Kocham Tę Ziemię”
I miejsce – oddział przedszkolny
I miejsce – Amelia Drzazga
I miejsce – Kamil Drzazga

Konkurs plastyczny – „Moja wakacyjna przygoda”
I miejsce – Kamil Drzazga
I miejsce – Amelia Drzazga

Konkurs plastyczny – „Poznajemy przyrodę naszych parków
krajobrazowych”

Wyróżnienie – Amelia Drzazga

Kliknij, aby edytować nagłówek...


Kliknij, aby edytować treść...

Kliknij, aby edytować nagłówek...

Ważne: wypełnij pola oznaczone *

Kliknij, aby edytować nagłówek...

Rok szkolny 2021/2022

Kliknij, aby edytować nagłówek...

Kliknij, aby edytować treść...
Jednym z organizatorów eliminacji gminnych był Gminna Biblioteka Publiczna w Samborcu. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się prace:
- Zuzanny Papki
- Anny Broś 
- Niny Świder
Dodatkowo wyróżniono prace Dariusza Ogrodnika - nagroda Zastępcy Wójta Gminy Samborzec