PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA
W ŚMIECHOWICACH

ROK SZKOLNY 2020/2021

WIZYTA  PRZEDSZKOLAKÓW W SKLEPIE ZAPOZNANIE  Z ZAWODEM EKSPEDIENTKI

NIEZWYKŁY GOŚĆ W NASZYM PRZEDSZKOLU

ZAJĘCIA Z WYKORZYSTANIEM ELEMENTÓW METODY MARII MONTESSORI

DZIEŃ STRAŻAKA

Przed garażem, przy kolumnie,
Wóz strażacki stoi dumnie.
Z boku węża ma i linę, a na plecach ma drabinę.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
Fajnie być jest Przedszkolakiem,
Takim sobie małym żakiem,
Do przedszkola chętnie chodzić,
Prace z Panią pięknie robić.

DZIEŃ CHŁOPAKA

Młody czy "wyrośnięty"
badź nam zawsze uśmiechnięty !!!

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Pluszowy Miś dla dzieci to nie tylko zabawka, ale przyjaciel, powiernik i przytulanka do której można się przytulić.
Każdy z nas miał kiedyś swojego misia.

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Andrzeju, Andrzeju
prosimy dziś Ciebie,
Pozwól nam zobaczyć
Co pisane nam w niebie.

Mikołaj

Mikołaju, Mikołaju,
przybądź z dalekiego kraju.
Grzeczne dzieci cię witają,
a niegrzeczne przepraszają.

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGONARODZENIA

W oczekiwaniu na Święta Bożegonarodzenia przedszkolaki dekorują pierniki.

ZIMOWY SPACER I LEPIENIE BAŁWANA

EKSPERYMENTY PRZEDSZKOLAKÓW

Zabawy badawcze są okazją do kształtowania się w umyśle dziecka nowych operacji umysłowych takich jak: analiza, synteza, porównanie. Dzieci podczas takich zabaw rozwijają spostrzegawczość, wytrwałość, koncentrację uwagi.

DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU

Dla dziewcząt, które znam
moc życzeń dzisiaj mam.
Dużo zdrówka,szczęścia i miłości
oraz ogrom kwiatów i radości.

WIOSENNA ŁĄKA

PRZEDSZKOLAKI WITAJĄ WIOSNĘ

"Marzanno, Marzanno ty
zimowa panno!
W wodę cię wrzucamy bo
wiosnę witamy"

konstruujemy  rakietę

Dzień Ziemi

Ziemia jest moim domem, kocham moją planetę.Rok szkolny 2018/2019

Ach te kleksy

Ćwiczenia odbijania obrazków służą usprawnianiu percepcji wzrokowej, orientacji przestrzennej, sprawności manualnych i koordynacji wzrokowo-ruchowej, których
odpowiedni poziom rozwoju jest czynnikiem warunkującym sukcesy lub niepowodzenia szkolne ucznia. 

W oczekiwaniu na Mikołaja

Cały rok czekamy, patrzymy w okienko
Oj, żeby Mikołaj przyjechał tu prędko.
Już się nam na szybach noski rozpłaszczyły
Przyjedź do nas prędko Mikołaju miły.

Jesienny spacerek

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Dzieci podczas spaceru podziwiały uroki jakie daje ta pora roku, zbierając kolorowe liście i bawiąc się wspólnie na świeżym powietrzu.

Zabawy badawcze w przedszkolu

Dzieci już od urodzenia są ciekawskimi badaczami i odkrywcami. Uczą się przez działanie, zbierając swoje doświadczenia „ręką, sercem i głową”. Zatem należy aktywność poznawczą dzieci stymulować
i ukierunkowywać. Rozwiązując problem różnymi metodami, dziecko prowokowane jest do wyciągania wniosków, szukania zależności, określania przyczyn i skutków. Przy okazji uczy się planowania własnych działań, poszukiwania oryginalnych pomysłów i rozwiązań. Zabawy badawcze są też świetną okazją do kształtowania się w umyśle dziecka nowych operacji umysłowych takich jak: analiza, synteza, porównywanie i uogólnianie. Przy okazji dzieci rozwijają wytrwałość, koncentrację uwagi i spostrzegawczość.

Urodzinki w przedszkolu


Jesienne zabawy matematyczne

Edukacja matematyczna w przedszkolu ma przygotować dzieci do posługiwania się pewnymi pojęciami matematycznymi, do zrozumienia których dochodzą poprzez samodzielne działanie.W zdobywaniu doświadczeń matematycznych ogromne znaczenie ma trening, który rozwija umiejętności dziecka i pozwala mu pokonać kolejne etapy liczenia. Organizowane sytuacje dydaktyczne sprawiają, że ćwiczenie dziecięcego liczenia poprzez różnorodne zabawy umożliwiające manipulowanie oraz wykorzystanie każdej życiowej sytuacji do wzbogacania
liczby doświadczeń matematycznych bardzo pomaga w zdobywaniu kompetencji intelektualnych do uczenia się matematyki i owocuje wysokim stopniem przyswojenia przez dziecko pojęć i umiejętności matematycznych.

Zabawy na świeżym powietrzu

Przebywanie dzieci na świeżym powietrzu wpływa korzystnie na ich rozwój organizmu. Połączone z ruchem pozwala na rozładowanie energii
wewnętrznej. Dzieci w trakcie gier i zabaw mają kontakt z rówieśnikami,
 oraz rywalizują ze sobą. Każde zaangażowanie dzieci w grę
lub zabawę ma pozytywny wpływ na ich rozwój osobowości. Uczy
współdziałania w grupie, pozwala na świadome przeżywanie zwycięstw i godne przyjmowanie porażek. 

Lubimy bajki

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. Nauczycielki czytają dzieciom ulubione bajki, baśnie, których słuchanie umila przedszkolakom pobyt w przedszkolu. Odbywają się też zajęcia biblioteczne.

Ćwiczymy rączki - zabawy z plasteliną
Rok szkolny 2017/2018

Wycieczka do Magicznych Ogrodów

Dnia 18.06.2018r. przedszkolaki z naszej szkoły wybrały się w poszukiwaniu przygód i niesamowitych stworzeń do Magicznych Ogrodów w Janowcu. Już po przekroczeniu progów Domu Czarodzieja czekało ich wiele fantastycznych postaci, a także piękny ogród, który zachwycał ilością barw i zapachów.
Dzieci wędrowały wśród szumiących wodospadów i strumieni do krain
zamieszkiwanych przez olbrzymie gąsienice, smoki, skrzaty Bulwiaki,
wróżki Smużki, magiczne ptaki i psotliwe Mordole. Odkrywały place zabaw wyposażone w urządzenia sprzyjające pobudzaniu zmysłów i zdobywaniu nowych umiejętności. W tym dniu nikomu nie groziła nuda. Największe wrażenie na dzieciach zrobił śpiewający skrzat, mruczące drzewa i bawiący się z nimi włochaty Mordol. To był dzień niezwykłych przygód, atrakcji i doświadczeń.

Teatrzyk "Skarby lasu"


DRODZY  RODZICE TRWA REKRUTACJA DO NASZEGO PRZEDSZKOLA NA ROK 2018/2019
GORĄCO ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI I ICH RODZICÓW DO ODWIEDZENIA NASZEJ PLACÓWKI

NIEZBĘDNY FORMULARZ  REKRUTACYNY DOSTĘPNY JEST U WYCHOWAWCÓW GRUP

Przedszkolaki witają wiosnę


Dzień otwarty w przedszkolu


WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,
JAK CO ROKU W KARNAWALE

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.
Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
Tak też było u nas. W dniu 08.02.2018r. odbył się bal karnawałowy.
Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie.
Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać królewny, czarodzieja, rycerza, Spider-Mana, Batmana, ...
Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.
Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze
swoimi paniami w różnych zabawach, a także w konkursie na najpiękniejszy stój karnawałowy. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Podczas odpoczynku na dzieci czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porywała wszystkich do tańca.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.
Kolejny bal karnawałowy już za rok
.

Gimnastyka małego smyka

Zabawy ruchowe i ćwiczenia gimnastyczne w przedszkolu mają szczególne znaczenie, ponieważ związane są z wszechstronnym rozwojem. Rozwój sił fizycznych, aktywności, wytrzymałość idzie w parze z rozwojem dyscypliny i śmiałości dziecka. Te cechy zaczynamy rozwijać od najwcześniejszych lat. Dziecko w wieku przedszkolnym znajduje się w okresie, w którym zachodzą ważne procesy rozwojowe, dlatego zabawy ruchowe i ćwiczenia gimnastyczne mają duże znaczenie. W przedszkolu zwraca się szczególną uwagę na kształtowanie postawy dziecka poprzez stałe wymaganie poprawnych ruchów podczas chodu, biegu, zabawy, ćwiczeń itd. Ćwiczenia gimnastyczne i zabawy ruchowe w przedszkolu zaspokaja duże potrzeby ruchowe dziecka, rozwija jego sprawność użytkową i ruchową. Ruchy dziecka stają się bardziej skoordynowane, harmonijne,
szybsze.

Savoir Vivre przy stole w przedszkolu

Nasze przedszkolaki już wiedzą jak zachowywać się podczas jedzenia.
Umiejętność tą nabyły podczas zajęć dydaktycznych dotyczących dobrych manier przy stole. Dzieci dowiedziały się między innymi jak powinny zachowywać się podczas jedzenia, czego nie wolno robić gdy jemy w towarzystwie, jak poprawnie trzymać sztućce oraz jak poprawnie nakryć do stołu. Warto uczyć dzieci dobrych manier już od najmłodszych lat, ponieważ znajomość dobrych manier wpływa pozytywnie na to, jak jesteśmy postrzegani przez innych.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA


Tak kiedyś mierzyliśmy czas – klepsydra

W naszym przedszkolu uczymy się orientacji w czasie i zrozumienia mijającego czasu. To taki magiczny wstęp do prawdziwego zegara. W tym celu poznaliśmy urządzenie do pomiaru czasu. To klepsydra.
Może ona wyznaczać dzieciom czas przeznaczony na wykonanie określonej
czynności. Jest bardzo pomocna podczas, gdy dzieci samodzielnie przebierają się na zajęcia gimnastyczne. A nawet można wykorzystać klepsydrę do odmierzania czasu sprzątania zabawek….


Owocowe przysmaki
Obecność warzyw i owoców w diecie dzieci każdego dnia jest konieczna. Potrzebują one różnych składników pokarmowych, które dadzą im energię i chęć nie tylko do nauki, ale też do zabawy, sprawią, że będą pełne werwy i radości. Podając dzieciom warzywa i owoce każdego dnia, troszczymy się o ich zdrowie także w przyszłości. Ważne jest ukształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat. To czego dzieci nauczą się w domu
 i w przedszkolu stanie się ich nawykiem w życiu dorosłym i będzie korzystnie wpływało na ich zdrowie.
Warzywa i owoce są niezbędne w diecie każdego dziecka jako źródło cennych
witamin, błonnika pokarmowego i składników mineralnych.
Jesień jest porą zbioru owoców i robienia z nich przetworów. Owoce są źródłem witamin, dlatego na zajęciach zachęcamy dzieci do ich spożywania Najlepszym
sposobem na przekonanie przedszkolaków do spożywania owoców są działania
praktyczne, dzięki którym nasze przedszkolaki zrobiły pyszne owocowe szaszłyki. Była to również okazja do porównywania wyglądu i smaku wybranych owoców krajowych i zagranicznych. Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Przedszkolakom bardzo smakowała własnoręcznie wykonana potrawa. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.


Myjemy ząbki

Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda.
Myję zęby, bo wiem dobrze o tym,
kto ich nie myje ten ma kłopoty…
Podstawową metodą zapobiegania próchnicy jest właściwa higiena jamy ustnej, a w szczególności szczotkowanie zębów dwa razy dziennie,
najlepiej pastą z fluorem. W pierwszych latach życia dziecka kształtują się jego nawyki higieniczne i wyrabia umiejętność szczotkowania zębów. Im wcześniej nauczymy dziecko właściwego mycia zębów, tym chętniej będzie ono robiło to w przyszłości.


Nasze przedszkolaki dobrze wiedzą – że to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć, dlatego myją ząbki dokładnie i poprawnie.Rok szkolny 2016/2017

Zabawy badawcze
„Ciekawy świat przyrody - mali odkrywcy"

Dzieci przedszkolne charakteryzuje naturalna ciekawość tego co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Zabawy te stanowią podstawę wielokierunkowego rozwoju dziecka. Rozwijając umiejętność krytycznego myślenia, myślenia przyczynowo-skutkowego, porównywania i uogólniania przyczyniają się do rozszerzenia horyzontów myślowych przedszkolaka. I chociaż niektóre eksperymenty wydają się trudne, bo związane z dziedzinami, takimi jak fizyka lub chemia, to dają dziecku okazję do odkrywania i zgłębiania
fascynującego świata przyrody i techniki, a wiedza i umiejętności zdobywane we wczesnym dzieciństwie staną się inspiracją i pomostem do wiedzy zdobywanej na kolejnych szczeblach edukacji.

20 kwiecień
URODZINY URODZINY!!!!

Najserdeczniejsze życzenia
dla Dominika
od Koleżanek i Kolegów.

Najserdeczniejsze ZYCZENIA DZIŚ od Koleżanek i Kolegów przyjął Dominik. 

Wyprawa w kosmosCzy wy wiecie, że w rakiecie
najciekawsza podróż w świecie?
Proszę wsiadać do rakiety,
  niepotrzebne nam bilety.
Leć rakieto, szybko leć,
                              gwiazdkę z nieba chcemy mieć.
              Leć rakieto zabierz nas do dalekich, do dalekich gwiazd.
Nasza planeta to Ziemia. Krąży ona po orbicie dookoła słońca. Razem z nią krążą inne planety. Ziemię otacza atmosfera – ochronna powłoka- składająca się z mieszaniny gazów, zwanych – powietrzem. Powyżej atmosfery znajduje się kosmos, czyli przestrzeń z księżycem, słońcem, gwiazdami i innymi ciałami niebieskimi. Człowiek odbywający podróże w kosmosie to kosmonauta. Ma on specjalny kombinezon, który pozwala na utrzymanie stałej temperatury ciała i ciśnienia. W kosmosie nie ma bowiem stabilnej temperatury, w słońcu jest tam goręcej niż w piecu, a w cieniu zimniej niż w zamrażarce. Kosmonauta ma też własny zapas tlenu potrzebny mu do oddychania. Do lotu służy mu rakieta, albo inaczej statek kosmiczny. Ludzie, którzy chcą lecieć w kosmos muszą być
niezwykle sprawni, zdrowi i odpowiednio przeszkoleni.
Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat Układu Słonecznego i przestrzeni kosmicznej, doskonaliły umiejętności plastyczne i rozwijały wyobraźnię. Konstruowaliśmy rakiety
i samoloty. Budowaliśmy także hangary.

100 lat dla Solenizantki Karolinki

Przygód wspaniałuch,
przyjaciół doskonałych,

góry słodkości ,samych radości,
uśmiechniętej minki

 życzymy Tobie
 bo dziś Twoje Urodzinki!
Życzenia składają w dniu urodzin Karolinki 13 stycznia
Koleżanki i Koledzy z przedszkola oraz Panie Wychowaczynie!!!

EDUKACJA MATEMATYCZNA
Edukację matematyczną dzieci trzeba widzieć szeroko. Musi ona być
połączona z intensywnym rozwojem myślenia, z kształtowaniem odporności emocjonalnej oraz ćwiczeniem pewnych umiejętności matematycznych.
Wg prof. Edyty Gruszczyk –Kolczyńskiej, w edukacji matematycznej przedszkolaków najważniejsze są osobiste doświadczenia dziecka. Dzięki nim dziecko tworzy pojęcia matematyczne oraz umiejętności. Doświadczenia te przyczyniają się do rozwoju myślenia i hartowania dziecięcej odporności. Zajęcia dla dzieci powinny być wypełnione zabawami, ciekawymi zadaniami i grami.
"KIEDY ŚWIECI ZŁOTE SŁOŃCE
I JESIENI NADSZEDŁ CZAS,
LECĄ  LIŚCIE
KOLOROWE I BYSZCZĄCE;
JESIEŃ JEST JUŻ BLISKO NAS"

Jarzębinowa Piosenka
1.Już lato odeszło i kwiaty przekwitły,
a jeszcze coś w polu się mieni,
To w polu i w lesie czerwienią się, spójrzcie
korale, korale jesieni.
ref:Idzie lasem pani jesień,
jarzębinę w koszu niesie.
Daj korali nam troszeczkę,
nawleczemy na niteczkę.
2.Włożymy korale, korale czerwone
i biegać będziemy po lesie.
Będziemy śpiewali piosenkę jesienną,niech echo daleko ją niesie.

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, a także bardzo obfitująca w ciekawe wydarzenia w naszym przedszkolu. W związku z tym zachęcamy Przedszkolaki  i ich Rodziców do przyniesienia na zajęcia, pomocy związanych z jesienią (liście, kasztany, szyszki, żołędzie, jesienne kwiaty itp.)
Zabawy z językiem angielskim

Celem „zabaw z językiem angielskim” jest stwarzanie możliwości osłuchania z językiem obcym, rozróżniania języka obcego od ojczystego, oraz rozwijanie zdolności i umiejętności językowych na poziomie adekwatnym do możliwości dzieci w wieku przedszkolnym poprzez inspirującą wyobraźnię i umysł dziecka zabawę oraz stymulowanie ciekawości i tolerancji wobec innych ludzi i kultur.
Proces uczenia się języka angielskiego u małych dzieci to głównie wprowadzenie
do rozwijania takich umiejętności jak: słuchanie, mówienie oraz śpiewanie i recytowanie.

Co nowego z angielskiego?
Dzieci z młodszej grupy przedszkolnej uczestniczące w zabawach z jezykiem angielskim
potrafią przywitać się i pożegnać po angielsku; poznały nazwy kolorów:white,black, yellow, blue, green, red, orange, pink, purple, brown; poznały nazwy owoców: apple, pear, plum,cherry,banana. 

Jesienny las

Podczas rozmów, zabaw, opowieści ruchowych, a także działań plastycznych dzieci wzbogacały wiedzę przyrodniczą na temat zmian zachodzących jesienią w świecie roślin i zwierząt. Efektem pracy przedszkolaków była makieta lasu. Łączenie w całość poszczególnych elementów było dla dzieci świetną zabawą. Każdy bardzo się starał, a efekt końcowy został osiągnięty.

Kukiełki z warzyw i owoców

Dlaczego  powinniśmy jeść dużo owoców i warzyw wiedzą nie tylko dorośli, ale także dzieci. Przedszkolaki udowodniły, że warzywa i owoce są nie tylko bogatym źródłem witamin, ale dostarczają również mnóstwo świetnej zabawy. Dzieci wyczarowały z warzyw i owoców przepiękne kukiełki w postaci ludzików i zwierzątek.

Wszystkich gorąco zachęcamy do jedzenia warzyw i owoców!!!

Bezpieczny przedszkolak
Jednym z bardzo ważnych aspektów bezpieczeństwa dziecka jest bezpieczna droga do przedszkola. Należy pamiętać, że dziecko w wieku przedszkolnym w żadnym wypadku nie może pokonywać drogi do czy też z przedszkola samo. Dziecko do 7 roku życia nie może chodzić po ulicy bez osoby dorosłej.
Mimo, iż maluch na ulicy znajduje się pod opieką dorosłego, powinniśmy powoli wpajać mu podstawowe zasady bezpieczeństwa. W drodze do przedszkola rozmawiajmy o mijanych znakach, sygnalizacji świetlnej, zasadach przechodzenia przez ulicę.
W naszym przedszkolu dzieci już zapoznały się z ważnymi znakami drogowymi.

100 lat dla Solenizantki Ani!!!
    8 WRZESIEŃ
      Zdrowia, szczęścia, pomyślności
niech od dzisiaj radość gości.
Lodów, ciastek i słodyczy
tego całe przedszkole Ci życzy!!!


Mój przyjaciel miś.
Każde dziecko kocha misie. Pluszak to nie tylko zabawka, ale i powiernik, przyjaciel i przytulanka, do której dobrze jest się przytulić, gdy nie ma w pobliżu mamy czy taty. Dlatego nasze maluchy recytowały:
Miś, miś - do przedszkola idzie dziś.
Odprowadzi małą Anię.
Potem z dziećmi tam zostanie.
Następnie dzieci wykonały dla swojego przyjaciela kolorową ramkę. Jedziemy na wakacje

Z naszym przyjacielem Tupem zaczęliśmy przygotowywać się do wakacji. Omówiliśmy zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać. A dokąd dzieci chciałyby pojechać zobaczcie sami.
Tak wyglądały nasze pojazdy – samochody, które zawiozą nas w wymarzone miejsca

Tropem kolorów

Ten dzień w przedszkolu upłynął nam pod znakiem zabaw z kolorem żółtym. Oto efekty tropienia koloru żółtego:
Kolejnym ulubionym kolorem przedszkolaków okazał się kolor różowy. Ten kolor dostarczył nam wiele radości i zabawy. Tak widzą świat dzieci przez różowe okulary:

Śmieciowi smakosze

Jak ważna jest ekologia i dbanie o czyste i zdrowe otoczenie wokół nas – wie każdy dorosły, a młodsze dzieci uczą się tego już od przedszkola. Z tego względu postanowiliśmy wykonać „Śmieciowych smakoszy”. Najpierw z kartonów tekturowych wykonaliśmy pojemniki na śmieci, a następnie ozdobiliśmy ich twarze. Później uczyliśmy się segregować odpady. Była to wspaniała, pełna radości zabawa.

Życie w wodzie

Dzieci poznały wiersz J. Wanatowicz „Rzeka”. Dowiedziały się jak czystość rzek wpływa na nasze zdrowie. Na koniec wykonały pracę pt. „Życie w wodzie”.

Nasz las

W ramach bloku tematycznego „Dbamy o środowisko” wykonaliśmy pracę „Las”. Dzieci dowiedziały się jak ważną rolę odgrywają lasy. Poznały ich mieszkańców, a także wydawane przez nich odgłosy.

Poznajemy zwierzęta mieszkające na wsi

Dzieci poznawały zwierzęta, ich nazwy, odgłosy, ich rodziców i potomstwo. Dowiedziały się skąd bierze się mleko, skóry, jaja, mięso, kefiry, itd. Dzieci wykonały też wspaniałe budowle wiejskie, a także zrobiły wystawkę: wieś.

Nasza Marzanna

Przygotowując się do pierwszego dnia wiosny z przygotowanych materiałów wykonaliśmy Marzannę - zimową pannę.

Czekamy na Święta Wielkanocne

Ostatnie dni w przedszkolu przed wiosenną przerwą świąteczną upływały nam pod znakiem koszyczków wielkanocnych, kurczaczków i pisanek.

Gimnastyka smyka

Gimnastyka to podstawa
i dla zdrowia, ważna sprawa.
Ręce w górę, potem w bok
i do przodu wielki skok.

Oto jak bawiły się nasze przedszkolaki podczas ćwiczeń gimnastycznych:

Robimy wiosenne kanapki!!!


Zakładamy zielony ogródek

Oczekując na przyjście wiosny postanowiliśmy zalożyć zielony ogródek. Przed przystąpieniem do pracy dzieci poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Świetnie się bawiły podczas nauki wiersza "Okrągła cebula" malując ją palcami maczanymi w farbie, a także tańcząc piosenkę "Cebulka i buraczek". Były także fasolkowe zabawy. Pózniej nadszedł czas na wiosenne prace. Po zasadzeniu rośliny zostały umieszczone w kąciku przyrody, a dzieci muszą pamiętać o ich podlewaniu oraz obserwować ich wzrost. Kiedy wyrosną bedą zródłem witamin na kanapkach.

Dzień Kobiet

Dzień kobiet to wyjątkowy dzień dla wszystkich dziewczynek. W tym roku również nie obyło się bez niespodzianki dla nich. Chłopcy wręczyli małym kobietkom upominki i złożyli życzenia, a rodzice przygotowali maluchom poczęstunek. 

Szukamy oznak wiosny

Słuchając opowiadania "Koty i kotki" dzieci poznały różnicę między nimi. Dzieci oglądały bazie, dotykały, określały kolor, mówiły o swoich odczuciach i wrażeniach dotykowych. Następnie wykonały "marcowe kotki". Prace były piękne! 
Szukając oznak wiosny dzieci poznawały pierwsze wiosenne kwiaty. Oto rezultaty ich prac: 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Kliknij, aby edytować nagłówek...

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGONARODZENIA

Kliknij, aby edytować nagłówek...

Kliknij, aby edytować treść...